Mazurská jezera
Mazurská jezera

Mazury jsou oblíbenou prázdninovou lokalitou s nádhernou krajinou posetou více než tisícem jezer. Tato oblast je vyhledávána milovníky pěší turistiky, plavby na lodi a plachtění, cyklisty, rybáři a všemi, kdo touží strávit dovolenou v příjemném tichém prostředí. Kromě provozování vodních sportů a romantických procházek zde rovněž můžete navštívit spoustu zajímavých historických míst.

Oblast je pokryta hustými lesy s nesčetným množstvím jezer propojených navzájem řekami a kanály – jistě to ocení příznivci vodních sportů. Díky dobře rozvinuté turistické základně nebudete mít žádný problém se zapůjčením potřebného vybavení. Mazury však nezklamou ani návštěvníky historických zajímavostí. Najdou zde hrady řádu Německých rytířů, krásné kostely a paláce a také Hitlerův válečný stan z období druhé světové války.

JAK SE SEM DOSTAT
Mazurská jezerní oblast je položená v severovýchodní části Polska, blízko hranic s Litvou a Ruskem (Kaliningradská enkláva). Mezi hlavní města tohoto regionu patří Elk, Ketrzyn, Gižycko, Mikoljaki, Mragowo a Wegorzewo. Nejsnáze se sem dostanete přes město Olsztyn – jsou odtud provozovány pravidelné spoje do většiny měst i vesnic mazurské oblasti. Olzstyn se nachází zhruba 200 km od Varšavy, 150 km od Gdaňsku, 160 km od Toruně a 200 km od Bydgoště. Nejvýhodnější způsob dopravy je autem.

NAJDI IDEÁLNÍ HOTEL NA DOVOLENOU


VYBER OBLAST
SEZNAM VÝLETNÍCH DESTINACÍ V POLSKU